12.05
niedziela
Głowno Gold Race
I
26.05
niedziela
Cisowianka Road Tour
II
25.08
niedziela
Wałbrzych Baranowski Tour
III
15.09
niedziela
Częstochowa Trek Race
IV
28-29.09
sob.-nie.
Skierniewice Road Race
V
Częstochowa Trek Race

Miasto Świętej Wieży i surowe krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej będą areną pasjonujących zmagań kolarzy. 16 września, punktualnie w południe Cezary Zamana da sygnał do startu Częstochowa Trek Race. Szykuje się spektakularne zakończenie Road Tour.

Nim kolarze wyruszą w niedzielę z Placu Biegańskiego na któryś z dwóch dystansów, będą mogli dzień wcześniej wziąć udział w oficjalnym treningu i zapoznaniu się z trasą. A warto z tej okazji skorzystać. Nie tylko po to, by lepiej poznać wszystkie zakręty i podjazdy. Ale także dlatego, by spotkać się z dwoma wybitnymi kolarzami: Jensem Voigtem i Cezarym Zamaną. To oni dwaj, niegdyś sportowi rywale, wspólnie poprowadzą peleton przez częstochowskie Aleje oraz jurajskie tereny.

Tradycyjnie dystanse będą dwa: Pro (95 km) oraz ½ Pro (55 km). Do przejechania będzie runda honorowa (około 5 km), 10-kilometrowy dojazd do rundy oraz licząca 40 km runda. Zawodnicy z Pro pokonają ją dwukrotnie. Kolarze wystartują z samego centrum Częstochowy, kierując się reprezentacyjnymi ulicami miasta. To będą jedyne chwile oddechu i względnego spokoju. Wraz z wyjechaniem poza granice Częstochowy, zawodnicy wkroczą na tereny Jury. Charakterystyczne białe ostańce, wijące się stromo w górę drogi i kilkusetletnie warownie nadadzą temu fragmentowi wyścigu specyficznego klimatu.

O przyjazny klimat Częstochowa Trek Race zadba także Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk. Nie tylko udzielił honorowego patronatu sportowemu wydarzeniu, ale także wraz ze swoimi urzędnikami zaangażował się w jego współorganizację. Wielki udział w przygotowaniu wrześniowego wyścigu ma także Fabryka Rowerów i Wojciech Kluk, który swoim entuzjazmem przekonał do współpracy wielu sponsorów i partnerów. Dzięki temu budżet na nagrody będzie wyjątkowo wysoki.

Zapisy na Częstochowa Trek Race już trwają. Wystarczy wejść na ww.tour.ZamanaGroup.pl i postępować zgodnie z instrukcjami. Do 1 września koszt uczestnictwa wynosi 40 zł. Później, do 14 września, opłata rośnie do 50 zł. W dniu treningu, tj. 15 września pakiet startowy kosztować będzie 70 zł, a za zapisanie się w dniu wyścigu należy zapłacić 100 zł.

Częstochowa Trek Race - 16 września

Biuro, start i meta: Plac Biegańskiego

Sobota 15 września

15.00-18.00- zapisy w biurze zawodów oraz wydawanie czipów za kaucją

Niedziela 16 września

8.00 -11.30 - zapisy w biurze zawodów oraz wydawanie czipów za kaucją

12.00 - start dystansu Pro

12.05 - start dystansu 1/2 Pro

14.30 - dekoracja dystansu ½ Pro

15.30 - dekoracja dystansu Pro

2018-04-24 POWRÓT
Partnerzy