12.05
niedziela
Głowno Gold Race
I
26.05
niedziela
Cisowianka Road Tour
II
25.08
niedziela
Wałbrzych Baranowski Tour
III
15.09
niedziela
Częstochowa Trek Race
IV
28-29.09
sob.-nie.
Skierniewice Road Race
V
Najszybsze zjazdy w Road Tour

Nie ma kolarstwa bez prędkości, nie ma Road Tour bez zjazdów mocno zapadających w pamięć. Jakie zjazdy przygotował w tym roku dla Was Cezary Zamana?

Jeśli idzie o emocjonujące zjazdy, to zdecydowanie na pierwszym miejscu jest klasyk na Roztoczu Lubelskim, czyli Janów Lubelski Road Tour. To tam w miejscowości Wierzchowiska Drugie będziecie cieszyć się prostym jak strzała odcinkiem z nachyleniem ponad 10%. I prędkościami dochodzącymi do 90 kilometrów na godzinę! A i to nie jest maksimum, nie zdziwiłbym się, gdyby komuś z Was udało się wykręcić jeszcze więcej.

Drugi szaleńczy zjazd to również trasa w Janowie Lubelskim. Gdy wjedziecie do Wolnicy Pierwszej, to mocniej chwyćcie kierownicę. Tamtejszy stromy zjazd serpentyną z barierkami powoduje niezłą gęsią skórkę. Nie tylko na ramionach, ale i na nogach. Kto tam zwolni, ten niestety zostaje z tyłu. Za ostatnim zakrętem zjazdu jest od razu podjazd, a strata szybkości równa się większemu bólowi przy pokonywaniu stromizny.

Trzecim zjazdem, na który warto zwrócić uwagę, będzie ten podczas Częstochowa Trek Race z trasą poprowadzoną w kierunku Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Jestem ciekaw, jakie zjazdy Wam zapadną najbardziej w pamięci. Każdy z tegorocznych wyścigów będzie miał kilka takich szaleńczych momentów.

2018-04-20 POWRÓT
Partnerzy