Opis czasówki Skierniewice Road Race

Zapoznajcie się z 8-kilometrową trasą i wskazówkami Cezarego Zamany.

Startujecie z bazy zawodów przy ul. Sobieskiego 20 przy Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym Fokus.

Po 300 metrach pokonujecie ostry zakręt w prawo, po czym wpadacie w szeroką długą prostą ulicę Unii Europejskiej. Ten mierzący 1500 m odcinek jest teoretycznie płaski, ale minimalnie zwyżkowy. Przygotujcie się na to, że prawie zawsze będziecie jechać pod wiatr. Używanie ciężkiego obrotu na początku może Was dużo kosztować.

Na 2 km skręcacie w lewo, by rozpocząć jazdę gminną i węższą, ale mającą idealną nawierzchnię ul. Miedniewicką, prowadzącą Was w kierunku Miedniewic. Na tym odcinku możecie pedałować już o jeden ząbek niżej. Mimo że dalej niby płasko, ale jednak zdecydowanie szybciej.

3 kilometr rozpoczyna się od szybkiego skrętu w lewo w Miedniewicach. Jest tam niewidoczne nachylenie, można więc przeskoczyć o jeden, a może o dwa ząbki niżej. To właśnie tu, w połowie dystansu czasówki, czyli w centrum wsi Miedniewice powinniście osiągnąć największe szybkości tego dnia. Nawierzchnia jest wciąż idealna, trasa prowadzi lekko z góry i często wieje w plecy.

Na 4 km ostry skręt w lewo w kierunku mety. Uwaga: zmiana rytmu jazdy. Zaczynający się właśnie odcinek wygląda na płaski, a jednak minimalnie (szczególnie pod koniec 6 kilometra) pnie się w górę. Bardzo prawdopodobne, że będziecie jechać pod wiatr.

Na ostatnim kilometrze skręcacie w prawo w ulicę Unii Europejskiej. Nachylenie lekko odpuści, a i wiatr może okazać się przyjaźniejszy. Skręcacie ostro w lewo, wpadając na finiszowe 300 metrów prostej.

To siła wiatru będzie decydowała o trudności tej czasówki. Do wykręcenia dobrego wyniku niezbędne będą też umiejętności zmiany rytmu na pięciu zakrętach o różnym kącie skrętu.

2019-09-19 POWRÓT
Partnerzy